RUT (8.x-1.6) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Other
uk: Інше

en: Field types
uk: Типи полів

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
uk: Тип сутності @entity_type з полем @field_name і значенням %value вже існує.
