Sage Pay (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Start date
nl: Begindatum

en: Expiration
nl: Vervaldatum

en: Expiration date
nl: Vervaldatum

en: Credit card details
nl: Creditcardgegevens

en: Transaction type
nl: Transactie type

en: Authorize and capture immediately
nl: Autoriseer en leg onmiddellijk vast.

en: (Last 4)
nl: (Laatste 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
nl: U hebt een ongeldig kaartnummer opgegeven.

en: CVV
nl: CVC

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
nl: Uw betalingsinformatie

en: Card type
nl: Kaarttype

en: Card owner
nl: Kaarteigenaar

en: Card number
nl: Kaartnummer

en: Issuing bank
nl: Uitgevende bank

en: (if present)
nl: (indien aanwezig)

en: Process card
nl: Verwerk kaart

en: Order total: @total
nl: Totaal: @total

en: Balance: @balance
nl: Saldo: @balance

en: Charge Amount
nl: Breng bedrag in rekening

en: Use the available buttons in this fieldset to process with the specified card details.
nl: Gebruik de beschikbare knoppen in dit formulier om te verwerken met de gespecificeerde kaartgegevens.

en: Charge amount
nl: Debiteer bedrag

en: Authorize amount only
nl: Slechts bedrag autoriseren

en: Set a reference only
nl: Slechts een referentie maken

en: Credit amount to this card
nl: Crediteer bedrag op deze kaart

en: @auth_id - @date - @amount authorized
nl: @auth_id - @date - @amount geautoriseerd

en: Prior authorizations
nl: Voor autorisaties

en: Select authorization
nl: Selecteer autorisatie

en: Capture amount to this authorization
nl: Reserveer bedrag bij deze autorisatie

en: Void authorization
nl: ongeldige autorisatie

en: @ref_id - @date - (Last 4) @card
nl: @ref_id - @date - (Laatse 4) @card

en: Customer references
nl: Klantreferenties

en: Use the available buttons in this fieldset to select and act on a customer reference.
nl: Gebruik de beschikbare knoppen in dit formulier om te selecteren en actie te ondernemen op een klantreferentie.

en: Select references
nl: Selecteer referenties

en: Charge amount to this reference
nl: Belast deze referentie met bedrag

en: Remove reference
nl: Verwijder referentie

en: Credit amount to this reference
nl: Crediteer bedrag aan deze referentie

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
nl: De creditcard is met succes verwerkt. Zie de opmerkingen van de beheerder voor meer details.

en: 01 - January
nl: 01 - januari

en: 02 - February
nl: 02 - februari

en: 03 - March
nl: 03 - maart

en: 04 - April
nl: 04 - april

en: 05 - May
nl: 05 - mei

en: 06 - June
nl: 06 - juni

en: 07 - July
nl: 07 - juli

en: 08 - August
nl: 08 - augustus

en: 09 - September
nl: 09 - september

en: 10 - October
nl: 10 - oktober

en: 11 - November
nl: 11 - november

en: 12 - December
nl: 12 - december

en: view order
nl: bestelling bekijken

en: Payment failed for order @order_id: @message
nl: Betaling mislukt voor bestelling @order_id: @message

en: Start year
nl: Beginjaar:

en: Issue number
nl: Uitgavenummer

en: Expiration year
nl: Vervaljaar
