Sage Pay (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (47 entries)

en: Start date
sv: Startdatum

en: Expiration
sv: Utgångsdatum

en: Expiration date
sv: Utgångsdatum

en: Credit card details
sv: Detaljer för kontokort

en: Release
sv: Utgåva

en: Authorize and capture immediately
sv: Auktorisera och lås omedelbart

en: (Last 4)
sv: (Sista 4)

en: You have entered an invalid credit card number.
sv: Du har angivit ett ogiltigt kontokortsnummer.

en: Your billing information must match the billing address for the credit card entered below or we will be unable to process your payment.
sv: Din faktureringsinformation måste matcha faktureringsadressen för kontokortet nedan annars kommer vi inte att kunna behandla din betalning.

en: Card type
sv: Korttyp

en: Card owner
sv: Kortägare

en: Card number
sv: Kortnummer

en: Issuing bank
sv: Utgivande bank

en: (if present)
sv: (om tidigare)

en: Process card
sv: Behandla kort

en: Order total: @total
sv: Total beställning: @total

en: Balance: @balance
sv: Saldo: @balance

en: Charge Amount
sv: Kostnad

en: Use the available buttons in this fieldset to process with the specified card details.
sv: Använd de tillgängliga knapparna i dessa fält för att bearbeta med de angivna kortuppgifterna.

en: Charge amount
sv: Kostnad

en: Authorize amount only
sv: Godkänn endast belopp

en: Set a reference only
sv: Ange endast en referens

en: Credit amount to this card
sv: Kreditbeloppet för detta kort

en: @auth_id - @date - @amount authorized
sv: @auth_id - @date - @amount godkänt

en: Prior authorizations
sv: Förhandstillstånd

en: Select authorization
sv: Välj tillstånd

en: Capture amount to this authorization
sv: Spara belopp för denna tillåtelse

en: Void authorization
sv: Ogiltligt tillstånd

en: @ref_id - @date - (Last 4) @card
sv: @ref_id - @date - (Sista 4) @card

en: Customer references
sv: Kundreferenser

en: Use the available buttons in this fieldset to select and act on a customer reference.
sv: Använd de tillgängliga knapparna i dessa fält för att välj och agera på en kunds referens.

en: Select references
sv: Välj referenser

en: Charge amount to this reference
sv: Beloppet för denna referens

en: Remove reference
sv: Ta bort referens

en: Credit amount to this reference
sv: Kreditbelopp för denna referens

en: The credit card was processed successfully. See the admin comments for more details.
sv: Behandlingen av kontokortet lyckades. Kolla administratörens kommentar för mer detaljer.

en: 01 - January
sv: 01 - Januari

en: 02 - February
sv: 02 - Februari

en: 03 - March
sv: 03 - Mars

en: 05 - May
sv: 05 - Maj

en: 06 - June
sv: 06 - Juni

en: 07 - July
sv: 07 - Juli

en: 08 - August
sv: 08 - Augusti

en: 10 - October
sv: 10 - Oktober

en: view order
sv: visa beställning

en: Payment failed for order @order_id: @message
sv: Betalningen misslyckades för beställning @order_id: @message

en: Start year
sv: Startår
