Sage Pay (8.x-1.1) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: Expiration date
hu: Elavulás dátuma

en: Credit card details
hu: Bankkártya részletei

en: Ubercart - payment
hu: Übercart - fizetés

en: Transaction type
hu: Tranzakciótípus

en: Release
hu: Kiadás

en: Authorize and capture immediately
hu: Azonnali engedélyezés és rögzítés

en: You have entered an invalid credit card number.
hu: Érvénytelen bankkártyaszám lett megadva.

en: Expiration:
hu: Lejárat:

en: Card type
hu: Kártyatípus

en: Card owner
hu: Kártya tulajdonosa

en: Card number
hu: Kartyaszám

en: Issuing bank
hu: Kibocsátó bank

en: (if present)
hu: (ha meg van adva)

en: Process card
hu: Kártya feldolgozása

en: Order total: @total
hu: Rendelés végösszege: @total

en: Balance: @balance
hu: Egyenleg: @balance

en: Charge Amount
hu: Terhelt összeg

en: Charge amount
hu: Terhelési összeg

en: Authorize amount only
hu: Csak a mennyiség engedélyezése

en: Set a reference only
hu: Csak referencia beállítása

en: Credit amount to this card
hu: Kártya terhelési korlátja

en: @auth_id - @date - @amount authorized
hu: @auth_id - @date - @amount azonosítva

en: Prior authorizations
hu: Engedélyezést megelőzően

en: Select authorization
hu: Hitelesítés kiválasztása

en: Capture amount to this authorization
hu: Mennyiség rögzítése ehhez az engedélyhez

en: Void authorization
hu: Hiányos azonosítás

en: @ref_id - @date - (Last 4) @card
hu: @ref_id - @date - (utolsó 4) @card

en: Customer references
hu: Vevői hivatkozások

en: Select references
hu: Hivatkozások kiválasztása

en: Charge amount to this reference
hu: Terhelés az alábbi közleménnyel

en: Remove reference
hu: Hivatkozás törlése

en: Credit amount to this reference
hu: Hitelösszeg ehhez a hivatkozáshoz

en: 01 - January
hu: 01 - Január

en: 02 - February
hu: 02 - Február

en: 03 - March
hu: 03 - Március

en: 04 - April
hu: 04 - Április

en: 05 - May
hu: 05 - Május

en: 06 - June
hu: 06 - Június

en: 07 - July
hu: 07 - Július

en: 08 - August
hu: 08 - Augusztus

en: 09 - September
hu: 09 - Szeptember

en: 10 - October
hu: 10 - Október

en: view order
hu: rendelés megtekintése

en: Payment failed for order @order_id: @message
hu: @order_id rendelés kifizetése sikertelen: @message

en: Start year
hu: Kezdőév

en: Issue number
hu: Kibocsátási szám
