Sage Pay (8.x-1.1) - en to cs translation catalogue (47 entries)

en: Start date
cs: Datum začátku

en: Expiration date
cs: Datum expirace

en: Credit card details
cs: Detaily platební karty

en: Ubercart - payment
cs: Ubercart - platba

en: Transaction type
cs: Typ transakce

en: Release
cs: Verze

en: You have entered an invalid credit card number.
cs: Bylo zadáno neplatné čislo kreditní karty.

en: Expiration:
cs: Platnost do:

en: Card type
cs: Typ karty

en: Card owner
cs: Vlastník karty

en: Card number
cs: Číslo karty

en: Issuing bank
cs: Banka, která kartu vystavila

en: (if present)
cs: (existuje-li)

en: Process card
cs: Zpracování karty

en: Order total: @total
cs: Objednávka celkem: @total

en: Balance: @balance
cs: Bilance: @balance

en: Charge Amount
cs: Účtovaná částka

en: Charge amount
cs: Účtovaná částka

en: Authorize amount only
cs: Schválit pouze částku

en: Set a reference only
cs: Nastavit pouze referenci

en: Credit amount to this card
cs: Výše úvěru na tuto kartu

en: @auth_id - @date - @amount authorized
cs: @auth_id - @date - @amount autorizováno

en: Prior authorizations
cs: Předchozí autorizace

en: Select authorization
cs: Vybrat autorizaci

en: Capture amount to this authorization
cs: Uchovat množství pro tuto autorizaci

en: Void authorization
cs: Neplatná autorizace

en: @ref_id - @date - (Last 4) @card
cs: @ref_id - @date - (poslední 4) @card

en: Customer references
cs: Předvolby zákazníka

en: Select references
cs: Vybrat reference

en: Charge amount to this reference
cs: Účtovat částku této referenci

en: Remove reference
cs: Smazat referenci

en: Credit amount to this reference
cs: Připsat částku této referenci

en: 01 - January
cs: 01 - Leden

en: 02 - February
cs: 02 - Únor

en: 03 - March
cs: 03 - Březen

en: 04 - April
cs: 04 - Duben

en: 05 - May
cs: 05 - Květen

en: 06 - June
cs: 06 - Červen

en: 07 - July
cs: 07 - Červenec

en: 08 - August
cs: 08 - Srpen

en: 09 - September
cs: 09 - Září

en: 10 - October
cs: 10 - Říjen

en: 11 - November
cs: 11 - Listopad

en: 12 - December
cs: 12 - Prosinec

en: view order
cs: zobrazit objednávku

en: Payment failed for order @order_id: @message
cs: Platba pro objednávku @order_id selhala: @message

en: Start year
cs: Počáteční rok
