Sajari (1.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (26 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Project
fi: Projekti

en: Search
fi: Etsi

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: search
fi: hae

en: Filter
fi: Suodatus

en: Fields
fi: Kentät

en: Range
fi: Alue

en: Tab
fi: Välilehti

en: Query
fi: Kysely

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Sort
fi: Järjestä

en: Remove this item
fi: Poista

en: Default sort
fi: Oletusjärjestys

en: Step
fi: Askel

en: Rating
fi: Arvio

en: Parameter
fi: Parametri

en: Minimal
fi: Minimaalinen

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Sorts
fi: Lajittelut

[ctx: Sort order]
en: Order
fi: Järjestys
    kontekstissa: Lajittelujärjestys
