Search.io (formerly Sajari) (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Project
uk: Проект

en: Search
uk: Пошук

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Field
uk: Поле

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: search
uk: пошук

en: Filter
uk: Фільтр

en: Fields
uk: Поля

en: Range
uk: Діапазон

en: Tab
uk: Вкладка

en: Template
uk: Шаблон

en: Query
uk: Запит

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Page size
uk: Розмір сторінки

en: Facets
uk: Фасети

en: Facet
uk: Фасет

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Collection
uk: Збірка

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Raw
uk: Raw (без обробки)

en: Best
uk: Найкраще

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: Remove this item
uk: Вилучити цей елемент

en: Default sort
uk: Базове впорядкування

en: Step
uk: Крок

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Enable filter
uk: Увімкнути фільтр

en: Parameter
uk: Параметр

en: Ranges
uk: Діапазони

en: Newest
uk: Найновіше

en: Default tab
uk: Базова

en: Minimal
uk: Мінімальний

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Sorts
uk: Впорядкування

[ctx: Sort order]
en: Order
uk: Послідовність
