Sajari (1.0.0-alpha11) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Search
it: Cerca

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: search
it: ricerca

en: Filter
it: Filtra

en: Fields
it: Campi

en: Not installed
it: Non installato

en: Tab
it: Scheda

en: Tabs
it: Schede

en: Collection
it: Collezione

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Sort
it: Ordinamento

en: Remove this item
it: Rimuovi questa voce

en: Default sort
it: Ordine predefinito

en: Step
it: Passo

en: Parameter
it: Parametro

en: Minimal
it: Minimale

en: Weight for row @number
it: Peso per la riga @number

en: Sorts
it: Ordinamenti

[ctx: Sort order]
en: Order
it: Ordina
    nel context: Ordinamento
