Sajari (1.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (34 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Project
pl: Projekt

en: Search
pl: Szukaj

en: Name
pl: Nazwa

en: Field
pl: Pole

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: search
pl: szukaj

en: Filter
pl: Filtr

en: Fields
pl: Pola

en: Range
pl: Zasięg

en: Tab
pl: Karta

en: Template
pl: Szablon

en: Query
pl: Zapytanie

en: Website
pl: Strona WWW

en: Page size
pl: Rozmiar strony

en: Facets
pl: Fasety

en: Facet
pl: Faseta

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Collection
pl: Kolekcja

en: Add another item
pl: Dodaj kolejne

en: Best
pl: Najlepsze

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Remove this item
pl: Usuń element

en: Default sort
pl: Standardowe sortowanie

en: Step
pl: Krok

en: Rating
pl: Ocena

en: Parameter
pl: Parametr

en: Newest
pl: Najnowsze

en: Default tab
pl: Domyślna zakładka

en: Minimal
pl: Minimalistyczny

en: Weight for row @number
pl: Waga wiersza @number

en: Sorts
pl: Sortowanie

[ctx: Sort order]
en: Order
pl: Kolejność
