Search.io (formerly Sajari) (1.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Project
pt: Projeto

en: Search
pt: Buscar

en: Name
pt: Nome

en: Field
pt: Campo

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: search
pt: buscar

en: Filter
pt: Filtrar

en: Fields
pt: Campos

en: Range
pt: Variação

en: Tab
pt: Aba

en: Template
pt: Modelo

en: Query
pt: Consulta

en: Page size
pt: Tamanho da página

en: Facets
pt: Facetas

en: Facet
pt: Faceta

en: Tabs
pt: Abas

en: Collection
pt: Coleção

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Enable tabs
pt: Habilitar tabs

en: Sort
pt: Ordenar

en: Remove this item
pt: Remover este item

en: Default sort
pt: Ordenação padrão

en: Step
pt: Passo

en: Rating
pt: Avaliação

en: Parameter
pt: Parâmetro

en: Newest
pt: Mais recente

en: Default tab
pt: Aba padrão

en: Minimal
pt: Mínimo

en: Weight for row @number
pt: Peso para linha @number

en: Sorts
pt: Ordenação

[ctx: Sort order]
en: Order
pt: Ordem
