Sajari (1.0.0-alpha6) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Search
cy: Chwilio

en: Name
cy: Enw

en: Field
cy: Maes

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: search
cy: chwilio

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Fields
cy: Meysydd

en: Query
cy: Ymholiad

en: Remove this item
cy: Symud yr eitem yma

en: Default sort
cy: Rhagosod dosbarthiad

en: Rating
cy: Amcangyfrif
