Search.io (formerly Sajari) (1.0.0-alpha6) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Project
id: Proyek

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: search
id: cari

en: Fields
id: Bidang isian

en: Query
id: Kueri

en: Page size
id: Ukuran halaman

en: Tabs
id: Tab

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: Sort
id: Urutkan

en: Remove this item
id: Hapus item ini

en: Default sort
id: Urutan baku

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row

[ctx: Sort order]
en: Order
id: Urutan
