Search.io (formerly Sajari) (1.0.1) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Project
ro: Proiect

en: Search
ro: Căutare

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: search
ro: caută

en: Filter
ro: Filtru

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Not installed
ro: Nu este instalat.

en: Template
ro: Șablon

en: Query
ro: Interogare

en: Tabs
ro: Taburi

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Sort
ro: Sortare

en: Remove this item
ro: Eliminați acest element

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: Step
ro: Pas

en: Parameter
ro: Parametru

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Sorts
ro: Sortări

[ctx: Sort order]
en: Order
ro: Ordonare
