Salesforce Suite (5.0.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (30 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Version
cy: Fersiwn

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Default
cy: Diofyn

en: View
cy: Gweld

en: Modules
cy: Modiwlau

en: Page
cy: Tudalen

en: Fields
cy: Meysydd

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Default language
cy: Rhagosod iaith

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Properties
cy: Priodweddau

en: Broken
cy: Wedi torri

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
