Salesforce Suite (5.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Last Updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: Version
fa: نسخه

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: (none)
fa: هیچ

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Sync
fa: همگام‌سازی

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: Page
fa: صفحه

en: Fields
fa: فیلدها

en: Desc
fa: نزولی

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Default language
fa: زبان پیش‌فرض

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Token
fa: توکن

en: Constant
fa: ثابت

en: Entity
fa: عنصر

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Direction
fa: جهت

en: Bundle
fa: بسته

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Switch to the direct input mode
fa: تغییر به حالت ورود مستقیم

en: Switch to data selection
fa: تغییر به حالت انتخاب داده

en: Data selector
fa: انتخابگر داده

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
