Salesforce Suite (5.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (53 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Last Updated
pt: Última Atualização

en: Version
pt: Versão

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As configurações foram salvas.

en: Settings
pt: Configurações

en: (none)
pt: (nenhum)

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Sync
pt: Sincronizar

en: Modules
pt: Módulos

en: Page
pt: Página

en: Fields
pt: Campos

en: Desc
pt: Decrescente

en: Save changes
pt: Salvar alterações

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Default language
pt: Idioma padrão

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Constant
pt: Constante

en: Entity
pt: Entidade

en: Requirements
pt: Requisitos

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Field Type
pt: Tipo de Campo

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Authorization
pt: Autorização

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Direction
pt: Direção

en: Properties
pt: Propriedades

en: Bundle
pt: Pacote

en: Providers
pt: Provedores/Serviços

en: Broken
pt: Com problemas

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Switch to the direct input mode
pt: Trocar para o modo de entrada direta

en: Switch to data selection
pt: Trocar para seleção de dados

en: Data selector
pt: Seletor de dados

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Log errors only
pt: Registar somente erros
