Salesforce Suite (5.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Last Updated
tr: Son Güncellenme

en: Version
tr: Sürüm

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: (none)
tr: (hiçbiri)

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Sync
tr: Senkronize et

en: Modules
tr: Modüller

en: Page
tr: Sayfa

en: Fields
tr: Alanlar

en: Desc
tr: Azalan

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Token
tr: Simge

en: Constant
tr: Sabit

en: Entity
tr: Nesne

en: Changed
tr: Değişti

en: Apply
tr: Uygula

en: Mapping
tr: Eşleştirme

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Authorization
tr: Yetkilendirme

en: About
tr: Hakkında

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Direction
tr: Yön

en: Properties
tr: Özellikler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Broken
tr: Bozuk

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Login URL
tr: Giriş URL

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Operations links
tr: İşlem bağlantıları

en: Switch to the direct input mode
tr: Doğrudan giriş durumuna geç

en: Switch to data selection
tr: Veri seçimine geç

en: Data selector
tr: Veri seçicisi

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Log errors only
tr: Sadece hataları kaydet
