Salesforce Suite (5.0.0) - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Type
vi: Kiểu

en: Description
vi: Mô tả

en: Enable
vi: Bật

en: Disable
vi: Tắt

en: Version
vi: Phiên bản

en: Edit
vi: Sửa

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Weight
vi: Độ nặng

en: The configuration options have been saved.
vi: Các tùy chọn cấu hình đã được lưu lại.

en: Settings
vi: Thiết lập

en: (none)
vi: (không)

en: Label
vi: Nhãn

en: Default
vi: Mặc định

en: View
vi: Xem

en: Modules
vi: Mô-đun

en: ID
vi: Mã

en: Page
vi: Trang

en: Fields
vi: Các trường

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Save changes
vi: Lưu các thay đổi

en: Revoke
vi: Hủy bỏ

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Default language
vi: Ngôn ngữ mặc định

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Constant
vi: Hằng

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Mapping
vi: Ánh xạ

en: Offset
vi: Độ dịch

en: About
vi: Giới thiệu

en: - Select -
vi: - Chọn -

en: File does not exist
vi: Tập tin không tồn tại

en: Direction
vi: Hướng

en: Properties
vi: Thuộc tính

en: Broken
vi: Bị hỏng

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Dependencies
vi: Phụ thuộc

en: Pull
vi: Kéo

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
