Salesforce Suite (8.x-3.0-rc3) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Default language
bn: ডিফল্ট ভাষা

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: About
bn: সম্পর্কে
