Salesforce Suite (8.x-3.3) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: (none)
it: (nessuno)

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Sync
it: Sincronizzate

en: Modules
it: Moduli

en: Page
it: Pagina

en: Fields
it: Campi

en: Desc
it: Disc

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Sort by
it: Ordina per

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Authored on
it: Creato il

en: Constant
it: Costante

en: Entity
it: Entità

en: Requirements
it: Requisiti

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Mapping
it: Mappatura

en: Field Type
it: Tipo di campo

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Direction
it: Direzione

en: Properties
it: Proprietà

en: Broken
it: Corrotto

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Dependencies
it: Dipendenze

en: Operations links
it: Link operativi

en: Switch to the direct input mode
it: Passa alla modalità di inserimento diretto

en: Switch to data selection
it: Passa al selettore di dati

en: Data selector
it: Selettore dati

en: Master
it: Principale

en: Log errors only
it: Registra nel log solo gli errori
