Salesforce Suite (8.x-4.0-beta2) - en to uk translation catalogue (62 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Version
uk: Версія

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Settings
uk: Налаштування

en: (none)
uk: (немає)

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Sync
uk: Синхронізація

en: Modules
uk: Модулі

en: Page
uk: Сторінка

en: Fields
uk: Поля

en: Desc
uk: Спад

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Revoke
uk: Відкликати

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Default language
uk: Базова мова

en: Authored on
uk: Створено

en: Token
uk: Замінник

en: Constant
uk: Стала

en: Entity
uk: Сутність

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Offset
uk: Зміщення

en: Authorization
uk: Уповноваження

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Push
uk: Штовхання

en: File does not exist
uk: Файл не існує

en: Direction
uk: Напрям

en: Properties
uk: Властивості

en: Bundle
uk: Пакет

en: Providers
uk: Провайдери

en: Broken
uk: Пошкоджено

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Login URL
uk: URL входу

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Operations links
uk: Операційні посилання

en: Pull
uk: Тягнути

en: Switch to the direct input mode
uk: Перемкнути в прямий режим введення

en: Switch to data selection
uk: Перемкнути в режим вибору даних

en: Data selector
uk: Селектор даних

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Log errors only
uk: Записувати лише помилки

en: Invalid response
uk: Некоректна відповідь

en: Webform elements
uk: Елементи веб-форми
