Salesforce Suite (8.x-4.0-beta3) - en to fr translation catalogue (55 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Last Updated
fr: Dernière mise à jour

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: (none)
fr: (aucun)

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Fields
fr: Champs

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: Revoke
fr: Révoquer

en: Sort by
fr: Trier par

en: Default language
fr: Langue par défaut

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Constant
fr: Constante

en: Entity
fr: Entité

en: Requirements
fr: Exigences

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Mapping
fr: Correspondance

en: Field Type
fr: Type de champ

en: Offset
fr: Décalage

en: Authorization
fr: Autorisation

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Push
fr: Pousser

en: Properties
fr: Propriétés

en: Bundle
fr: Type

en: Field Mapping
fr: Correspondance des champs

en: Providers
fr: Fournisseurs

en: Broken
fr: Brisé

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Login URL
fr: URL de connexion

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: Operations links
fr: Liens d'actions

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Switch to the direct input mode
fr: Basculer vers le mode d'entrée directe

en: Switch to data selection
fr: Basculer vers la sélection de données

en: Data selector
fr: Sélecteur des données

en: Master
fr: Principal

en: Field Id
fr: Identifiant (ID) du champ

en: Log errors only
fr: Ne journaliser que les erreurs

en: Drupal entity
fr: Entité Drupal

en: Webform elements
fr: Éléments de webforms
