Salesforce Suite (8.x-4.2) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Last Updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Version
nl: Versie

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings
nl: Instellingen

en: (none)
nl: (geen)

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Sync
nl: Synchroniseren

en: Page
nl: Pagina

en: Fields
nl: Velden

en: Desc
nl: Aflopend

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Default language
nl: Standaardtaal

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Constant
nl: Constante

en: Entity
nl: Entiteit

en: Requirements
nl: Vereisten

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Mapping
nl: Verwijzing

en: Field Type
nl: Veldtype

en: Authorization
nl: Autorisatie

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Direction
nl: Richting

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Bundle
nl: Bundel

en: Broken
nl: Defect

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Login URL
nl: Login-URL

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Operations links
nl: Bewerkingslinks

en: Asc
nl: Oplopend

en: Webform elements
nl: Formulierelementen
