Salesforce MFW (Messaging for Web) (1.0.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (8 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Remove
cy: Symud

en: Language
cy: Iaith

en: Name
cy: Enw

en: Field
cy: Maes

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Add field
cy: Ychwanegu maes
