Salesforce MFW (Messaging for Web) (1.0.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Remove
pt: Remover

en: Language
pt: Idioma

en: Name
pt: Nome

en: Add Field
pt: Adicionar campo

en: Hidden
pt: Oculto

en: Default value
pt: Valor predefinido
