Same Page Preview (2.1.0) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Example
sv: Exempel

en: Full
sv: Fullständig

en: Switch
sv: Byt

en: View mode
sv: Visningsläge

en: Personalization settings
sv: Inställningar för personalisering

en: On by default
sv: Aktiverad som standard

en: Same Page Preview
sv: Förhandsgranskning på samma sida

en: Configure Same Page Preview.
sv: Konfigurera Förhandsgranskning på samma sida

en: Proves management of default settings.
sv: Visar hantering av standardinställningar.

en: Access to extended preview feature
sv: Tillgång till utökad förhandsgranskningsfunktion

en: Enables same_page_preview for this role.
sv: Aktiverar same_page_preview för den här rollen.

en: Same Page Preview settings
sv: Inställningar för Förhandsgranskning på samma sida

en: unsaved content
sv: osparat innehåll

en: Preview of @bundle : @node_title
sv: Förhandsgranskning av @bundle : @node_title

en: Refresh Preview
sv: Uppdatera förhandsgranskning

en: Launch preview
sv: Starta förhandsgranskning

en: Enable Same Page Preview
sv: Aktivera förhandsgranskning på samma sida

en: Allow advanced preview feature for this content type.
sv: Tillåt funktionen för avancerad förhandsgranskning för denna innehållstyp.

en: Extends Drupal to provide side-by-side preview for node editing. Manage settings per content type by clicking "Edit" on the content type page.
sv: Utökar Drupal för att ge förhandsgranskning sida vid sida för nodredigering. Hantera inställningar per innehållstyp genom att klicka på ”Redigera” på innehållstypens sida.

en: Content Type settings
sv: Inställningar för innehållstyp

en: Enable for @label content types
sv: Aktivera för @label innehållstyper
