SAML Service Provider (4.2.2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Login
it: Accedi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Email
it: E-mail

en: Contact
it: Contatto

en: Configuration
it: Configurazione

en: Security
it: Sicurezza

en: Display Name
it: Nome di visualizzazione

en: Strict
it: Stringente

en: The username %name has not been activated or is blocked.
it: Il nome utente %name non è stato attivato o è bloccato.

en: Organization
it: Organizzazione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Nevermind
it: Non preoccuparti

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Entity ID
it: ID Entità

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
