SAML Service Provider (8.x-2.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (39 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Support
uk: Підтримка

en: Login
uk: Вхід

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Label
uk: Мітка

en: URL
uk: URL-адреса

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Contact
uk: Контакт

en: Database
uk: База даних

en: Explanation
uk: Пояснення

en: Code
uk: Код

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Security
uk: Безпека

en: Display Name
uk: Відображуване ім'я

en: Accounts
uk: Рахунки

en: Strict
uk: Строго

en: Revert
uk: Відновити

en: Metadata
uk: Метадані

en: The username %name has not been activated or is blocked.
uk: Ім’я користувача %name не було активоване або є заблокованим.

en: Organization
uk: Організація

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Contact Information
uk: Контактна інформація

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва

en: Login URL
uk: URL входу

en: Turn on debugging
uk: Увімкнути режим діагностики

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Database overriding code
uk: Код перезапису бази даних

en: X.509 Certificate
uk: X.509 сертифікат

en: Metadata:
uk: Метадані:

en: You must provide an explanation of why you think you need access to the site.
uk: Ви маєте надати пояснення, чому вам потрібен доступ до сайту.

en: Authenticated user account
uk: Обліковий запис авторизованого користувача
