SAML Service Provider (8.x-2.0-alpha2) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Support
de: Unterstützung

en: Login
de: Anmelden

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Export
de: Exportieren

en: Label
de: Beschriftung

en: Unknown
de: Unbekannt

en: Email
de: E-Mail

en: Contact
de: Kontakt

en: Database
de: Datenbank

en: Explanation
de: Erklärung

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Security
de: Sicherheit

en: Display Name
de: Angezeigter Name

en: Accounts
de: Konten

en: Strict
de: Strikt

en: Revert
de: Zurücksetzen

en: Metadata
de: Metadaten

en: The username %name has not been activated or is blocked.
de: Der Benutzername %name wurde nicht aktiviert oder ist gesperrt.

en: Organization
de: Organisation

en: Machine name
de: Systemname

en: Nevermind
de: Vergiss es einfach.

en: Contact Information
de: Kontaktinformation

en: Machine-readable name
de: Systemname

en: Login URL
de: Anmelde-URL

en: Turn on debugging
de: Schalte Debugging ein

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Machine Name
de: Systemname

en: Database overriding code
de: Datenbank übersteuert Code

en: Are you sure you want to delete the Identity Provider %name?
de: Möchten Sie den Identifizierungsdienst %name wirklich löschen?

en: Saved the %label Example.
de: Das Beispiel %label wurde gespeichert.
