SAML Service Provider (8.x-2.0-alpha3) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Login
is: Innskráning

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: Label
is: Merking

en: URL
is: vefslóð

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Explanation
is: Útskýring

en: Code
is: Kóði

en: The username %name has not been activated or is blocked.
is: Notendanafnið %name hefur ekki verið virkjað eða er útilokað.

en: Organization
is: Stofnun

en: Contact Information
is: Tengiliðaupplýsingar

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
