SAML Service Provider (8.x-2.0-beta3) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Support
fr: Assistance technique

en: Login
fr: Identifiant

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Email
fr: Courriel

en: Database
fr: Base de données

en: Debug Mode
fr: Mode débogage

en: Security
fr: Sécurité

en: Display Name
fr: Nom d'affichage

en: Revert
fr: Rétablir

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: The username %name has not been activated or is blocked.
fr: Le nom d'utilisateur %name n'a pas été activé ou est bloqué.

en: Organization
fr: Organisation

en: Machine name
fr: Nom système

en: Nevermind
fr: Peu importe

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Login URL
fr: URL de connexion

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Machine Name
fr: Nom système

en: Logout URL
fr: URL de déconnexion

en: Certificate
fr: Certificat

en: Database overriding code
fr: Configuration en base de données supplantant le code
