SAML Service Provider (8.x-2.0) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Support
tr: Destek

en: Login
tr: Giriş

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Label
tr: Etiket

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Email
tr: E-posta

en: Contact
tr: İletişim

en: Database
tr: Veritabanı

en: Code
tr: Kod

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Security
tr: Güvenlik

en: Display Name
tr: Görüntü Adı

en: Strict
tr: Sıkı

en: Revert
tr: Geri al

en: The username %name has not been activated or is blocked.
tr: %name kullanıcı adı etkinleştirilmedi veya engellendi.

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Login URL
tr: Giriş URL

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Certificate
tr: Sertifika
