SAML Authentication (8.x-3.10) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: File
hi: फ़ाइल

en: Links
hi: लिंक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: edit
hi: संपादन करें

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Role
hi: भूमिका

en: Session closed for %name.
hi: सदस्य %name के लिये सेशन बंद किया गया है।

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Entity
hi: इकाई

en: Apply
hi: लागू करें

en: Add another item
hi: एक और आइटम जोड़ें

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Debugging
hi: दोषमार्जन

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: Weight for row @number
hi: @number पंक्ति के लिए वजन
