SAML Authentication (8.x-3.11) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Attribute
nl: Attribuut

en: Email address
nl: E-mailadres

en: File
nl: Bestand

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: edit
nl: bewerken

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Page
nl: Pagina

en: User Interface
nl: Gebruikersinterface

en: Desc
nl: Aflopend

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Private Key
nl: Privé sleutel

en: Role
nl: Rol

en: Change password URL
nl: Wachtwoord-URL wijzigen

en: Session closed for %name.
nl: Sessie gesloten voor %name.

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Entity
nl: Entiteit

en: Apply
nl: Toepassen

en: Add another item
nl: Item toevoegen

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: User roles
nl: Gebruikersrollen

en: Debugging
nl: Debuggen

en: Drupal User ID
nl: Drupal gebruikers-ID

en: Drupal user
nl: Drupalgebruiker

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Allowed roles
nl: Toegelaten rollen

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Certificate filename
nl: Bestandsnaam certificaat

en: Certificate
nl: Certificaat

en: Weight for row @number
nl: Gewicht voor regel @number

en: Asc
nl: Oplopend

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
nl: Onbekende gebruikersnaam of wachtwoord. <a href=":password">Uw wachtwoord vergeten?</a>

en: If %identifier is a valid account, an email will be sent with instructions to reset your password.
nl: Als %identifier een geldig account is, wordt er een e-mail verzonden met instructies om het wachtwoord opnieuw in te stellen.

en: Linked Drupal user
nl: Gelinkte Drupal-gebruiker
