SAML Authentication (8.x-3.11) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Attribute
pt: Atributo

en: Email address
pt: Endereço de email

en: File
pt: Ficheiro

en: Links
pt: Ligações

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Service Provider
pt: Provedor de serviço

en: edit
pt: editar

en: Separator
pt: Separador

en: Page
pt: Página

en: User Interface
pt: Interface Utilizador

en: Configuration
pt: Configuração

en: Private Key
pt: Chave privada

en: Role
pt: Grupo

en: Session closed for %name.
pt: Sessão encerrada para %name.

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Entity
pt: Entidade

en: Apply
pt: Aplicar

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: User roles
pt: Grupos de utilizador

en: Debugging
pt: Depuração

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Allowed roles
pt: Grupos permitidos

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Certificate
pt: Certificado

en: Weight for row @number
pt: Peso da linha @number

en: Master
pt: Principal

en: User authentication
pt: Autenticação de utilizador

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
pt: Nome de utilizador ou senha não reconhecidos. <a href=":password">Esqueceu a sua senha?</a>

en: If %identifier is a valid account, an email will be sent with instructions to reset your password.
pt: Se %identifier for uma conta válida, um e-mail será enviado com instruções para redefinir sua password.

en: Allow duplicate attribute names
pt: Permitir nomes de atributos duplicados

en: Do not raise an error when the authentication response contains duplicate attribute elements with the same name.
pt: Não gere um erro quando a resposta de autenticação contiver elementos de atributo duplicados com o mesmo nome.
