SAML Authentication (8.x-3.11) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: delete
uk: видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Attribute
uk: Атрибут

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: File
uk: Файл

en: Links
uk: Посилання

en: Reset
uk: Скинути

en: Service Provider
uk: Сервіс-провайдер

en: edit
uk: редагувати

en: Separator
uk: Розділювач

en: Page
uk: Сторінка

en: User Interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Desc
uk: Спад

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Private Key
uk: Закритий ключ

en: Role
uk: Роль

en: Session closed for %name.
uk: Сеанс для користувача %name завершено.

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Entity
uk: Сутність

en: Apply
uk: Застосувати

en: Encrypted
uk: Шифроване

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Offset
uk: Зміщення

en: - Other -
uk: - Інше -

en: About
uk: Про модуль

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: Debugging
uk: Зневадження

en: Persistent
uk: Постійний

en: Drupal user
uk: Користувач Drupal

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Allowed roles
uk: Дозволені ролі

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Certificate
uk: Сертифікат

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
uk: Невідомі ім’я користувача або пароль. <a href=":password">Забули пароль?</a>

en: If %identifier is a valid account, an email will be sent with instructions to reset your password.
uk: Якщо %identifier є дійсним обліковим записом, буде надіслано електронне повідомлення з інструкціями щодо скидання пароля.
