SAML Authentication (8.x-3.4) - en to tr translation catalogue (32 entries)

en: delete
tr: sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: File
tr: Dosya

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Reset
tr: Sıfırla

en: edit
tr: düzenle

en: Separator
tr: Ayraç

en: Page
tr: Sayfa

en: Desc
tr: Azalan

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Private Key
tr: Özel Anahtar

en: Other
tr: Diğer

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: Apply
tr: Uygula

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: Debugging
tr: Hata ayıklama

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Use absolute link (begins with "http://")
tr: Mutlak bağlantı kullan ("http://" ile başlar)

en: Certificate
tr: Sertifika

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
tr: Kullanıcı adı ya da parola tanınmıyor. <a href=":password">Parolanızı mı unuttunuz?</a>

en: Output the URL as text
tr: URL'yi metin olarak göster
