SAML Authentication (8.x-3.5) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عمل ها

en: File
fa: فایل

en: Links
fa: واصلیها

en: Reset
fa: اعاده

en: edit
fa: تدوین

en: Separator
fa: جداکننده

en: Page
fa: صفحه

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Other
fa: ساير

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Testing
fa: آزمایش

en: Apply
fa: تایید

en: Add another item
fa: افزودن عنصر دیگر

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: Debugging
fa: اشکال‌زدایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Entity ID
fa: هویت عنصر

en: Weight for row @number
fa: وزن سطر @number

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: If %identifier is a valid account, an email will be sent with instructions to reset your password.
fa: اگر %identifier یک قاصد برقی معتبر باشد، یک نامۀ برقی با دستورات آن به نشانی قاصد برقی تان برای اعادۀ رمز ارسال میگردد.
