SAML Authentication (8.x-3.7) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: delete
id: hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Separator
id: Pemisah

en: Page
id: Halaman

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Other
id: Lainnya

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Testing
id: Pengujian

en: Apply
id: Terapkan

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: User roles
id: Peran pengguna

en: Debugging
id: Pencarian bug

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Use absolute link (begins with "http://")
id: Gunakan tautan absolut (dimulai dengan "http: //")

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row

en: Asc
id: Urutan turun

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
id: Nama pengguna atau kata sandi tidak dikenali. <a href=":password">Lupa kata sandi Anda?</a>

en: Output the URL as text
id: Keluarkan URL sebagai teks

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
id: Aktifkan opsi ini untuk menampilkan tautan absolut. Diperlukan jika Anda ingin menggunakan jalur sebagai tujuan tautan.
