SAML Authentication (8.x-3.7) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: delete
ro: șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: File
ro: Fișier

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: edit
ro: modifică

en: Page
ro: Pagina

en: Desc
ro: Descendent

en: Configuration
ro: Configurație

en: Other
ro: Altele

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Testing
ro: Testare

en: Apply
ro: Aplică

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: User roles
ro: Roluri utilizator

en: Debugging
ro: Depanare

en: Drupal user
ro: Utilizator Drupal

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: Use absolute link (begins with "http://")
ro: Utilizați un link absolut (începe cu "http://")

en: Certificate
ro: Diploma

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Further instructions have been sent to your email address.
ro: Instrucțiuni suplimentare au fost trimise la adresa dumneavoastră de email.

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
ro: Username sau parolă nerecunoscute.  <a href=":password">Forgot your password?</a>
