SAML Authentication (8.x-3.8) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: File
hu: Fájl

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Service Provider
hu: Szolgáltató

en: edit
hu: szerkesztés

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Page
hu: Oldal

en: Desc
hu: Csökk

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Private Key
hu: Titkos kulcs

en: Other
hu: Egyéb

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Drupal User ID
hu: Drupal felhasználóazonosító

en: Drupal user
hu: Drupal-felhasználó

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: Use absolute link (begins with "http://")
hu: Abszolút hivakozás használata (kezdete „http://”)

en: Certificate
hu: Tanúsítvány

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Further instructions have been sent to your email address.
hu: A megadott e-mail címre a további útmutatás elküldve.

en: Unrecognized username or password. <a href=":password">Forgot your password?</a>
hu: Ismeretlen felhasználó vagy hibás jelszó. <a href=":password">Új jelszó igénylése</a>

en: Output the URL as text
hu: Webcím megjelenítése szövegként

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination.
hu: Engedélyezése egy abszolút hivatkozást hoz létre. Kötelező ha az útvonal egy hivatkozás célja lesz.

en: Could not load user to do a validation check.
hu: Nem lehet betölteni a felhasználói fiókot az érvényességének ellenőrzéséhez.

en: If %identifier is a valid account, an email will be sent with instructions to reset your password.
hu: Ha %identifier azonosítóval létezik felhasználói fiók, akkor az új jelszó beállításához szükséges további teendőket tartalmazó e-mail kiküldésre került.
