Saudi Identity Field (8.x-2.0-beta1) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Type
de: Typ

en: About
de: Über

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Field types
de: Feldtypen

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Link using text: @title
de: Den Text @title für den Link benutzen

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: No placeholder
de: Kein Platzhalter
