Saudi Identity Field (8.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Type
hu: Típus

en: About
hu: Leírás

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Link using text: @title
hu: @title szöveget használja a hivatkozás

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: No placeholder
hu: Nincs helykitöltő
