Saudi Identity Field (8.x-2.0-beta1) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Type
id: Jenis

en: About
id: Tentang

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Link using text: @title
id: Tautan menggunakan teks: @title

en: No placeholder
id: Tidak ada placeholder
