Saudi Identity Field (8.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Type
tr: Tip

en: About
tr: Hakkında

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Link using text: @title
tr: @title metnini kullanan bağlantı

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: No placeholder
tr: Yer tutucu yok
