Scan code (8.x-1.0-alpha4) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Closed
gl: Pechada

en: Open
gl: Aberta

en: Custom
gl: Personalizado

en: Close
gl: Pechar

en: Language code
gl: Código do idioma

en: Patterns
gl: Patróns
