Scan code (8.x-1.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (6 entries)

en: Closed
nl: Gesloten

en: Custom
nl: Aangepast

en: Close
nl: Sluiten

en: Delay
nl: Vertraging

en: Language code
nl: Taalcode

en: Patterns
nl: Patronen
