Scan code (8.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Closed
fa: بسته شده

en: Open
fa: باز

en: Custom
fa: سفارشی

en: Close
fa: بستن

en: Language code
fa: کد زبان

en: Patterns
fa: الگوها
