Scan code (8.x-1.0-alpha7) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Closed
de: Geschlossen

en: Open
de: Geöffnet

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Close
de: Schließen

en: Delay
de: Verzögerung

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Patterns
de: Muster
