Scan code (8.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Closed
oc: Tampat

en: Open
oc: Dobèrt

en: Custom
oc: Personalizat

en: Close
oc: Tampar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Patterns
oc: Motius
